Zanim wynajmiesz jacht, przeczytaj

On 6 Kwiecień, 2015 by admin

Polska należy do jednych ze szczęśliwszych krajów, które mogą się cieszyć dużą ilością jezior, zapewniających doskonałe warunki do żeglowania. Nie trzeba dziś posiadać własnego jachtu, aby cieszyć się wakacjami na wodzie. Nie trzeba również wyruszać w dalekie podróże do innych krajów, aby przekonać się że żeglowanie to prawdziwa przyjemność. Wynajmując jacht na Mazurach, możesz doświadczyć wszystkich tych przyjemności w niewysokiej cenie.

 

Znalezienie dobrych firm czarterujących jachty jest dziś dość proste. W tym celu można przede wszystkim skorzystać z lokalnych biur podróży, oferujących szeroki zakres usług turystycznych, w tym również wynajem łodzi. Na co powinno się zwracać uwagę, kiedy zamierzasz wypłynąć na wody mazurskich jezior swoim jachtem?

 

Przede wszystkim na prognozy pogody. Wbrew pozorom pływanie po jeziorach nie tak proste, jak może się wydawać. Również tutaj mogą występować szybkie i nagłe zmiany pogody, prowadzące do pogorszenia się warunków na wodzie. Biura wynajmujące jachty zawsze uważnie śledzą prognozy pogody na wodzie i ostrzegają turystów o potencjalnym zagrożeniu, które może być związane z pogodą. Kolejnym czynnikiem do dokładniejszego sprawdzenia są warunki umowy. Dokładnie trzeba przeczytać regulamin, opisujący zasady na których jacht jest wynajmowany. Znajdziesz tam również informacje dotyczące tego, w jaki sposób są pokrywane ewentualne szkody, które mogły się wydarzyć podczas twojego rejsu. W większości przypadków ich usunięcie następuje z wykupionej przez wypożyczalnię polisy ubezpieczeniowej, ale niektóre firmy mogą stosować własne warunki postępowania w takich przypadkach.

Comments are closed.