Wybór jachtu żaglowego

Kiedy szukasz nowego i ciekawego sposobu na spędzenie wakacji, oczywistym wyborem może się okazać wyczarterowanie jachtu na Mazurach. Zanim jednak do tego dojdzie, powinieneś dowiedzieć się kilku ważnych informacji na ten temat. Do wyboru będziesz miał przede wszystkim dwa rodzaje łodzi – jachty z silnikiem spalinowym lub niewielkie żaglówki. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się dziś jachty, oferujące nieporównywalnie większy poziom komfortu od żaglówek.

 

jacht żaglowy

jacht żaglowy

Drugie pytanie, które trzeba sobie zadać brzmi czy czarterujemy jacht z załogą czy bez? Jeśli masz duże doświadczenie w pływaniu na łodziach, nie będzie to dla ciebie żadnym problemem. Jeżeli jednak są to twoje pierwsze wakacje na łodzi, powinieneś zdecydować się na łódź z załogą. W trakcie takiego rejsu możesz nauczyć się wielu przydatnych rzeczy, bardzo pomocnych przy okazji kolejnych wakacji.

 

Ostatnim elementem jest wybranie wielkości łodzi. To kryterium nierozerwalnie wiąże się z ilością pieniędzy, które możesz przeznaczyć na taki rejs. Większe jachty są oczywiście droższe, ale mogą pomieścić większą liczbę pasażerów. Pozwalają więc rozłożyć koszt wynajmu na większą liczbę osób, czyniąc go mniej dotkliwym dla organizatora. Zdecydowanie najpopularniejsze są dziś niewielkie jachty, przeznaczone dla kilku osób. Również stosunek ceny wynajmy do oferowanego komfortu jest bardzo korzystny, co również ma odzwierciedlenie w tym, jak wiele osób decyduje się na skorzystanie z takiej oferty. Firmy oferujące czarterowanie, najczęściej posiadają na swoich stronach dokładnie opisane łodzie, które można u nich wypożyczyć.

Comments are closed.