Opcje wynajmu jachtów

On 6 Kwiecień, 2015 by admin

Jeżeli to twoje pierwsze wakacje w krainie polskich jezior, czyli na Mazurach, być może z pewną dozą nieufności podchodzisz do możliwości wynajmowania tam jachtów. Dlaczego? Jedną z przeszkód może być to, że jesteś całkowitym laikiem jeśli chodzi o korzystanie i obsługę tak dużej łodzi. Jak wiadomo, do zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów i swojego, konieczne jest pewne doświadczenie w zawodzie sternika jachtów. Dlatego, turyści nieposiadający stosowanych uprawnień mają możliwość wynajęcia jachtu wraz z kapitanem.

 

Tu trzeba zaznaczyć dwie opcje wynajmu jachtów, które są udostępniane turystom. Pierwsza z nich to opcja wynajęcia czystego jachtu, bez załogi. Za wszystko wówczas odpowiada wynajmując wraz ze swoimi współpasażerami. Ten rodzaj wynajmu jest polecany dla osób, które mają już nieco większe doświadczenie w tego rodzaju aktywnościach.

 

Dla tych, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z pływaniem na jachtach, przygotowane zostały alternatywne formy korzystania z nich, obejmujące wynajem jachtu wraz z członkami załogi. Jest to bardzo wygodny sposób zwiedzania Mazur, zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie komfortu. Wówczas cały swój pobyt na łodzi może być przeznaczony na przyjemności. Na takie samo spędzanie czasu nie można by sobie pozwolić, kiedy osobiście odpowiada się za całą łódź, w tym również zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim członkom i pasażerom. Czy taka forma korzystania z jachtów wiąże się z wyższymi kosztami? Tak, wynajem jachtu z załogą jest droższy, ale pozwala uniknąć dodatkowych opłat i ubezpieczeń, jeśli płyniemy  z kapitanem współpracującym z wypożyczalnią.

Comments are closed.